O firmie

ELTAR jest firmą wystawienniczą z 20–letnim doświadczeniem w promocji polskich firm, posiadającą szerokie kontakty z renomowanymi zagranicznymi towarzystwami targowymi, współpracującą z wieloma polskimi firmami i instytucjami.

 

Firma ELTAR w roku 2015 świętowała 20-lecie swojej działalności, poprzez która przyczyniliśmy się umacniania pozytywnego wizerunku  Polski na rynkach międzynarodowych oraz do rozwoju polskich przedsiębiorców, którzy w eksporcie widzą swoją szansę.

 

Działalność promocyjną ELTAR realizuje poprzez kompleksową organizację wystąpień polskich firm na targach w kraju i za granicą, projektowanie i wykonanie stoisk sprzyjających realizacji indywidualnych strategii marketingowych poszczególnych firm- eksporterów, producentów, jak i stowarzyszeń, izb branżowych i instytucji - ministerstw, świadczenie usług w zakresie doradztwa w określaniu perspektywicznych kierunków eksportowych, wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych w ramach organizowanych misji gospodarczych/ seminariów/ konferencji.

 

ELTAR dodatkowo wspiera rozwój eksportu polskich producentów poprzez oferowanie pomocy  w uzyskaniu różnych form dofinansowania działań promocyjnych, m.in. w ramach pomocy de minimis - unijnych środków finansowych, regionalnych programów operacyjnych. Dążeniem firmy ELTAR jest stałe poszerzanie swojej działalności nie tylko w zakresie świadczonych usług, ale również obszaru działania. 

 

W ramach naszej wieloletniej działalności realizujemy tradycyjnie grupowe wystąpienia polskich firm oraz ekspozycje indywidualne na największych i najbardziej prestiżowych targach za granicą, m.in. Hannover Messe Industrie w Hanowerze, Międzynarodowych Targach Budowlanych: Fensterbau Frontale  w Norymberdze, Bau i Bauma w Monachium, IBF w Brnie, MT Żywnościowych ANUGA i ISM   w Kolonii, SIAL w Paryżu oraz SIAL CHINA w Szanghaju, PLMA w Amsterdamie, PLMA w Chicago, GULFOOD, GULFOOD MANUFACTURING, SPECIALTY FOOD FESTIVAL, SEAFEX w Dubaju, AFRICA’S BIG 7  w Johannesburgu. Alimentaria – Barcelona i wielu innych.

 

Jako wieloletni przedstawiciel chorwackich targów Zagrebacki Velesajam na Polskę ELTAR zorganizował w 1997 roku udział ponad 90 polskich firm podczas MTJ Zagrzeb, na których Polska uzyskała status Kraju Partnerskiego, wystawę narodową w 2002r i liczne udziały firm w targach branżowych. ELTAR wraz z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego “TERAZ POLSKA” zorganizował cykl wystaw narodowych “TERAZ POLSKA”, które odbyły się w Hamburgu (1999), w Rotterdamie (wrzesień 2000), Budapeszcie (grudzień 2000), Niżnym Nowgorodzie (marzec 2001), Saratowie (grudzień 2001), Nowosybirsku (październik 2003) i Jekaterinburgu (listopad 2004). ELTAR przygotował w ramach wystaw narodowych w Zagrzebiu oraz wystaw TERAZ POLSKA szereg towarzyszących imprez promocyjnych, m.in. pokazy polskiej mody, prezentacje polskiej kuchni, festiwal polskich filmów.

 

Od 2009 ELTAR jest wyłącznym przedstawicielem targów GULFOOD w Polsce (najbliższa edycja Gulfood 2016 to 38 wystawców w ramach ekspozycji narodowej o powierzchni 444m.kw.. W 2013 roku uzyskaliśmy status wyłącznego przedstawiciela GULFOOD MANUFACTURING w Dubaju. Od roku 2014 roku ELTAR jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce grupy targów ALL WOLRD EXHIBITIONS, które odbywają się na obszarze Dalekiego Wschodu (Chiny i Korea Południowa) i Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja, Malezja, Myanmar, Tajlandia, Wietnam, Singapur) oraz targów AFRICA’S BIG SEVEN  w Johannesburgu. W 2015 roku uzyskaliśmy przedstawicielstwo targów spożywczych SPECIALITY FOOD FESTIVAL oraz SEAFEX w Dubaju,  a także targów budowlanych THE BIG SHOW w Omanie.

 

ELTAR w latach 2012-2015 był Liderem Konsorcjum POLSKIE OKNA i DRZWI, które zostało wybrane w ramach konkursu na Realizatora Branżowego Programu Promocji Polskich Okien i Drzwi  w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. „ Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” Podziałania 6.5.2. POIG”. W ramach BPP POLSKIE OKNA I DRZWI ELTAR, jako Lider Konsorcjum zorganizował uczestnikom programu, reprezentującym polską branżę stolarki okiennej i drzwiowej uczestnictwo w targach EQUIPBAIE METALEXPO  w Paryżu, MADE EXPO w Mediolanie , BUDMA w Poznaniu, BAU w Monachium, IBF w Brnie, BATIMAT w Paryżu, FENSTERBAU FRONTALE  w Norymberdze, NORDBYGG w Sztokholmie oraz przeprowadził na w/w targach działania promujące. Niezależnie od powyższych działań targowych, ELTAR organizował seminaria branżowe, spotkania B2B oraz misje gospodarcze połączone z ważnymi wydarzeniami branżowymi   na rynku: francuskim, czeskim, niemieckim, włoskich oraz szwedzkim. Realizacja programu została wysoko oceniona zarówno przez Ministerstwo Gospodarki, jak  i przez uczestników programu (vide referencje).

 

ELTAR zorganizował szereg wystąpień targowych swoich stałych klientów - uczestników branżowego programu promocji polskiego sektora żywnościowego.

 

Obecnie współpracujemy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizując udział w targach FOOD and HOTEL `2016 w Singapurze, jak również z Agencja Rynku Rolnego w zakresie udziału w targach AFRICAS BIG SEVEN`2016 w Johannesburgu.

 

Za wieloletnią działalność wystawienniczą ELTAR w roku 2002 został nagrodzony tytułem „Wybitny Polski Eksporter”.

 

W maju 2015 firma ELTAR otrzymała wyróżnienie w XXV edycji konkursu „Teraz Polska” na najlepsze produkty i usługi  za działalność związaną z organizacją targów obejmującą: działalność promocyjną na rzecz polskich eksporterów, organizację i realizację zagranicznych wystąpień targowych, misji gospodarczych.

 

W czerwcu br. Minister Gospodarki doceniając działalność na rzecz promowania i rozwijania polskiej gospodarki uhonorował Panią Elżbieta Tęsna – Prezes / Właściciel ELTAR-u „Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

We wrześniu firma ELTAR otrzymała nagrodę “LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Roku 2015” w kategorii Mała Firma. Tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku”, nadawany w ramach Konkursu, wyróżnia szczególnie aktywne, innowacyjne, kreatywne i dynamicznie rozwijające się firmy produkcyjne, rzemieślnicze, handlowe  i usługowe – vide pismo Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Wśród klientów ELTAR znajdują się firmy duże, posiadające doświadczenie w zakresie promocji swoich produktów na różnych, nawet bardzo odległych rynkach, ale również firmy z sektora małych i średnich, które rozpoczynają lub planują rozwój swojego eksportu na rynki europejskie. Dla zespołu firmy ELTAR to zaszczyt i wyróżnienie, że możemy od 20 lat towarzyszyć swym klientom w ekspansji eksportowej i przyczyniać się do umocnienia ich pozycji na rynkach zagranicznych, od Europy i Bliskiego Wschodu po Daleki Wschód i Azję Południowo – Wschodnią.

 

Serdecznie zapraszam do współpracy.

Elżbieta Tęsna Prezes / Właściciel