GULFOOD MANUFACTURING 2018

maszyny, urządzenia, dodatki do żywności
Dubaj/ Zjednoczone Emiraty Arabskie 06-08.11.2018

ELTAR – jako wyłączny przedstawiciel targów GULFOOD w Polsce - serdecznie zaprasza Państwa do udziału w wyodrębnionej z targów GULFOOD imprezie GULFOOD MANUFACTURING, która odbywa się w nowej formule już po raz piąty.
Z uwagi na występujący od kilku edycji brak powierzchni na targach żywnościowych GULFOOD, wyodrębnione zostały sektory: opakowań, maszyn pakujących, usług logistycznych i transportowych GULFOOD MANUFACTURING oraz sektor dodatków do żywności – ingredients, któremu dedykowana jest FOOD INGREDIENTS MIDDLE EAST.

Targi Gulfood Manufacturing są największym wydarzeniem z zakresu „food & beverage processing „w regionie Środkowego Wschodu, Afryki i Azji Południowej.

Targi, jako samodzielna impreza zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku. Pomimo, iż w 2017 odbyła się dopiero 4 edycja targów odnotowano 6% wzrost liczby zwiedzających w porównaniu do edycji 2016 i aż 45% wzrost w porównaniu do pierwszej edycji.

Edycja 2017 zgromadziła 1600 wystawców z 59 krajów, w tym 41 narodowych pawilonów na łącznej powierzchni 80.000 m2. Targi odwiedziło 35.000 zwiedzających, reprezentujących 138 krajów, co stanowi wzrost o ponad 15% w stosunku do edycji z 2016 roku.

Targi odbywają się co roku i przewidziane są dla sektorów:
- półproduktów i dodatków do żywności
- opakowań i maszyn pakujących, automatyzacji,
- materiałów i rozwiązań logistycznych, spedycji produktów, łańcucha dostaw, transportu itp,

Dubaj jest idealnym miejscem do ekspansji Państwa firmy na całym świecie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz krajach Półwyspu Arabskiego sektor opakowań, logistyki oraz składników dla żywności jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się w skali globalnej.
Według najnowszych raportów wynika, że po tegorocznej wystawie wartość importu żywności do GCC (Rada Współpracy Zatoki Perskiej) podwoi się w ciągu najbliższych kilku lat do wysokości 53 miliardów USD.

Rosnąca liczba ludności jest jednym z kluczowych czynników dla rosnącej konsumpcji żywności i napojów - obecnie w krajach GCC żyje ponad 50 milionów ludzi, znaczną część stanowią młodzi ludzie. Przewiduje się, że w latach 2015 – 2019 nastąpi wzrost liczby ludności o kolejne 12 %.
Wzrost dochodów oraz rozprzestrzenianie się nowoczesnego handlu detalicznego mają wpływ na wzrost popytu na produkty przetworzone oraz żywność i napoje pakowane.
Ponadto w związku z faktem, że region GCC jest wysoce uzależniony od importu istnieje zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania w przemyśle spożywczym. Kraje GCC zainwestowały wiele w swoich branżach w ciągu ostatnich kilku lat. Aby zaspokoić rosnący popyt i stać się mniej zależnym od importu żywności przetworzonej będą inwestować dalej w rozwój w przemyśle spożywczym.
Targi Gulfood Manufacturing 2016 odbyły się w miesiąc po tym, jak Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier ZEA; władca Dubaju, uruchomił Program Strategii Przemysłowej Dubaju (Dubai Industrial Strategy) – wieloaspektową politykę, której celem jest podniesienie Dubaju do rangi globalnej platformy opartej na wiedzy i biznesie zorientowanym na innowacje. Program Strategii Przemysłowej ma na celu pomoc w wygenerowaniu więcej niż 27.000 miejsc pracy i dodatkowych 160 miliardów AED w budżecie Emiratu do 2030 roku.